Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

7 липня в Україні – День працівника природно-заповідної справи в Україні

07.07.22, 09:45

Природно-заповідний фонд України – це 8633 га території та об’єкти природно-заповідного фонду (а це - 6,8 % площі країни), справжній "золотий запас" української природи, де зібрані найцінніші природні скарби: ліси і степи, болота і гори, скелі і печери, ріки і моря, заплави і навіть пустеля.

Тут найкраще збережені природні екосистеми та різноманіття флори і фауни, а також колекції рослин і тварин, зібрані в садах і парках.

За збереженням кожної такої території, квітки, тваринки чи інфраструктури, якою ми користуємося – велика команда людей, яка працює над збереженням природи. Вшановуючи тих, хто стоїть на варті національних природних ресурсів, 7 липня в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи в Україні. Завдяки ним українські ліси, заповідники і парки, а також природні пам’ятники залишаються, зберігаються і дозволяють нам дихати чистим і свіжим повітрям.

На жаль, через воєнні дії загарбників 900 заповідних територій України сьогодні перебувають у небезпеці. У результаті воєнних дій російського агресора вже зафіксовано понад 100 випадків екоциду в Україні та більше 1200 фактів негативного впливу на навколишнє середовище (розрив снарядів, горіння лісів, хімічне забруднення тощо).

Завітавши до центральної міської бібліотеки та ознайомившись з відповідною літературою, ви зможете віртуально відвідати чудові заповідні місця в Україні.

Всі новини
План роботи
03.10.2022 – 09.10.2022
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія