Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

170 років від дня народження Роберта Льюїса Стівенсона

13.11.20, 09:05

Роберт Льюїс Стівенсон (1850–1894) — англійський письменник шотландського походження. Народився 13 листопада 1850 року в Единбурзі. Після закінчення школи вступив до Единбурзького університету. Зупинивши свій вибір на юриспруденції, отримав звання адвоката, але навряд чи коли-небудь займався цим практично. Успіх випав Стівенсонові на перших же його кроках по літературній ниві, і двадцять вісім томів його оповідань, романів, нарисів, листів і віршів давно обросли, як безсмертними квітами, живими донині легендами. Через свою хворобливість з дитинства Стівенсону доводилось багато часу проводити в ліжку. З того часу він і почав вигадувати пригодницькі історії. До того ж, автора бестселера для дітей всіх часів і народів - «Острова скарбів», в дитинстві переслідували нічні кошмари. Літаюче серце або знятий людський скальп були ще не самими зловісними образами його збудженої уяви. Чого вартий, наприклад, сон, після якого майбутній письменник прокинувся в холодному поту: він побачив себе намертво приклеєним до карнизу колінами і підборіддям! Навчаючись в університеті, Стівенсон навіть був змушений звернутися з цією проблемою до лікаря, і досвідчений психіатр, вислухавши скарги студента, несподівано заявив: «Я знаю, чим вам допомогти: вам треба почати писати казки. Щовечора, перед сном. Бажано, добрі і неодмінно з гарним кінцем».

Стівенсон виявився старанним пацієнтом і талановитим письменником. Сни, що були колись його ворогами, з цього часу стали його найкращими друзями, перетворившись з похмурих кошмарів в захоплюючі повісті. Стівенсон навіть приписував їм левову частину своїх літературних заслуг, запевняючи, що в голові у нього живуть «маленькі помічники» - вони-то і вигадують ночами сюжети для його кращих книг.

Слава до нього прийшла, коли він 1883 р. окремим виданням надрукував роман «Острів скарбів». Як згадував письменник, одного вечора він грався зі своїм пасинком Ллойдом Озборном. Вони змагалися, хто краще намалює географічну карту. Саме тоді Стівенсон і створив карту Острова скарбів. Наступного дня він сів за роман, який назвав «Корабельний кухар», але видавцеві ця назва не сподобалася, і вони вирішили замінити її на «Острів скарбів».

З іншими цікавими фактами життя англійського письменника знайомтеся, переглянувши презентацію підготовлену бібліотекарями бібліотеки-філіалу №2 Полтавської МЦБС


Всі новини
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія