Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Візії Юрія Олійника


1 липня – у День архітектури України – в Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка відбулася знакова подія – відкриття персональної виставки відомого архітектора – одного з творців сучасного архітектурного обличчя Полтави, члена Національної Спілки архітекторів України – Юрія Олійника.


Творчий шлях Юрія Павловича, який народився у 1952 році, розпочався у далеких вже 70-х роках минулого століття, коли після закінчення архітектурного факультету Полтавського інженерно-будівельного інституту (зараз «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка») він став працювати в Українському філіалі інституту «Діпрогеолбуд» і створив як автор і співавтор багато різних за призначенням архітектурних об'єктів: житлових, громадських та промислових.


У 1991 році Юрій Олійник повертається до Полтави. Працюючи директором проектно-виробничої фірми «Перспектива» (1991–1995рр.), він брав участь у створенні ряду об'єктів з благоустрою та забудови міста, зокрема, у реконструкції Панянського бульвару з пам'ятником Українським загиблим козакам, у реконструкції могили І.П. Котляревського, у відтворенні Свято-Троїцької церкви Хрестовоздвиженського монастиря. Унікальними перлинами його творчого доробку є Галерея мистецтв імені Миколи Ярошенка і Храм Різдва Богородиці в селі Горбанівка. Серед інших культових споруд Полтавщини також варто згадати Свято-Троїцьку церкву в селі Тахтаулове і Каплицю в селі Судіївка Полтавського району.


У складі ТОВ фірми «АРТ-А», директором якої він був з 1995 по 2000 рік, став автором торгівельно-розважального центру «Конкорд» та Центру соціальної підтримки талановитої молоді. Під авторством Юрія Павловича також здійснено спорудження пам'ятника народній артистці України Раїсі Кириченко.


З 2000 по 2008 рік Юрій Олійник працював головним архітектором Державного підприємства «ЦЕНТР» міста Київ – робочого апарату Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій. Відповідно до угод між урядом України та урядом Польщі він забезпечував виконання Комплексної програми впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій, а саме: створення на території Республіки Польща меморіалів українцям – жертвам операції «Вісла», польського та українського меморіалів жертв тоталітаризму на території центральної частини Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».


У виставковій залі музею Короленка поряд зі світлинами вже втілених у життя архітектурних об'єктів можна також ознайомитися і з робочими ескізами та кресленнями, які демонструють кропітку роботу майстра. Тож запрошуємо усіх охочих, а особливо архітекторів і майбутніх архітекторів (студентів Полтавської політехніки), ознайомитися з цією цікавою й у професійному плані виставкою, яка діятиме протягом місяця.