Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Відновлення ментального здоров’я через Дію.Освіту


Бібліотека-філія №5 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ вже котрий рік знайомить своїх користувачів з національною освітньою платформою актуальних знань та навичок Дія.Освіта, місія якої — зробити сучасні вміння та навички доступними для всіх в Україні. Зараз треба постійно вчитися, щоб неспинно зростати. Дія.Освіта дає змогу кожному отримати доступ до найкращих освітніх практик. Тут кожен може безоплатно здобути важливі знання заради власного ж успіху. Окрім освітніх серіалів на платформі є гайди. Від англ. guide – «керівництво» – це детальний інформаційний матеріал, що допомагає розібратися в певній темі, розв'язати задачу чи проблему.
Цього місяця бібліотекарі пропонують пропрацювати гайд «Відновлення ментального здоров’я та підвищення стресостійкості дієвими техніками самодопомоги». Саме цей матеріал допоможе опанувати інноваційні немедикаментозні техніки для покращення сну та емоційного стану, виявлення й запобігання розвитку постстресових розладів у себе й близьких. Гайд складається з текстової частини, ілюстрацій та 4 –х відео лекцій в середньому по 20 хвилин кожна.

Лекція №1: Стрес, стресостійкість, базові техніки дихання.
У цьому відео лікар-невролог Віктор Мацишин розповідає про стресостійкість, стресові реакції організму та базові дихальні техніки для їх подолання.

Лекція №2: Основи медитації: як практикувати і чого очікувати?
У цьому відео ви дізнаєтесь, як медитація допомагає знімати напруження, досягати глибокого розслаблення й розв’язувати проблеми, пов’язані зі стресом.
Прості практики, як-от ранкова йога і медитація, можуть чинити значний позитивний вплив на фізичне та психічне здоров’я. Віктор Мацишин підкреслює, що навіть 15–20 хвилин йоги вранці можуть суттєво покращити самопочуття і підготувати тіло до медитації.

Лекція №3: Як переживати важкі емоційні стани?
У цьому відео психологиня Віра Романова розповідає про ефективні способи подолання важких емоційних станів, підкреслює важливість уміння просити про допомогу і приймати її. Часто люди відчувають, що їхні проблеми менш значущі порівняно з іншими, і тому не звертаються по допомогу. Але саме цей перший крок — звернення по допомогу — є ключовим для початку змін.

Лекція №4: Залежності та співзалежні стосунки.
Однією з головних причин формування залежностей є психологічний стан людини. Стрес, насилля, посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) та інші негативні переживання значно підвищують ризик розвитку залежностей.
У лекції психологиня Ганна Денисова розповідає про залежності та співзалежні стосунки, а також про те, як із цим боротися. Вона підкреслює важливість розуміння та розв’язання цих проблем для досягнення гармонії в житті.
Бібліотекарі пропонують допомогу в реєстрації на освітній платформі, знайомлять з меню, допомагають користувачам знайти необхідну інформацію та навчаються самі.