Відкриття виставки «Тарасовими стежками» в ПДХШ ім. Святослава Пашинського
Є дні, що минають непомітно і зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Україна у долі своїй має такий день – 9 березня. День, який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.
5 березня 2025 року у виставковій залі Полтавської дитячої художньої школи імені Святослава Пашинського відкрито виставку робіт учнів «Тарасовими стежками». В експозиції – твори різних років. Вражає різноманіття технік виконання – живопис, графіка, декоративний живопис, скульптура. Автори деяких робіт вже не навчаються у школі, але продовжують своє творче життя. Дуже приємно, що в експозиції представлена робота колишньої учениці, а нині – викладача Катерини Іванівни Хижняк, яка була підготовлена під керівництвом високопрофесійного викладача-методиста Мирослави Валентинівни Фісун і стала переможцем дуже шанобливого Всеукраїнського конкурсу образотворчого мистецтва «Об’єднаймося ж, брати мої», який щорічно проводиться і присвячується Шевченківським дням. Представлено в експозиції і скульптурний рельєф, який було виконано під керівництвом людини-воїна, чиє ім’я сьогодні носить наша школа – Святослава Івановича Пашинського.
Захід присвячено генію українського народу, великому патріоту України, її Пророку. Пошана і вдячність наповнюють серця усього людства, бо Тарас Шевченко – не тільки співець України, він митець на всі часи, на всі віки для всіх людей на землі. Ми пишаємось тим, що він – наш земляк, і прагнемо бути гідними його нащадками.
Нам дуже хочеться відзначити, що Тарас Григорович Шевченко був не тільки видатним поетом та прозаїком, а ще багато працював як художник. Він майстерно володів технікою офорту, графіки, акварельного живопису. Всі присутні мали змогу насолодитися відеофільмом, який ознайомим з творами образотворчого мистецтва авторства Т.Шевченка.
Звертаючись до живописних полотен Тараса Григоровича Шевченка, маємо можливість ще і ще раз зримо відчути велич і багатогранність його таланту, ще раз переконатися, що завдяки великій праці він зумів передати у словесних і живописних творах свою палку любов до народу України і тривогу за її долю. Талановитий митець залишив нам у спадок силу зв’язку поетичного слова і живопису.