Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Полтаві відбулися Дні Криму: другий день присвятили історії спротиву та вшануванню пам’яті


https://ppu.gov.ua/press-center/u-poltavi-vidbulysia-dni-krymu-druhyy-den-prysviatyly-istorii-sprotyvu-ta-vshanuvanniu-pam-iati/

3 березня у Полтаві відбувся другий день заходів у рамках Днів Криму, що відбуваються з нагоди 11 років спротиву окупації Криму. Програма дня охопила низку подій, спрямованих на вшанування пам’яті жертв російської агресії, підтримку політв’язнів та збереження історичної пам’яті про Крим.

День розпочався з урочистого підняття кримськотатарського прапора біля будівлі Полтавської міської ради. Під час церемонії виступили Постійна Представниця Ольга Куришко та секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова, яка тимчасово виконує обов’язки міського голови. Хвилина мовчання була присвячена пам’яті Героя України Решата Аметова, першої жертви російської агресії, який 3 березня 2014 року вийшов на одиничний протест у Сімферополі, був викрадений і жорстоко вбитий окупантами, та всіх загиблих у російсько-українській війні.

Під час свого виступу Постійна Представниця Ольга Куришко наголосила, що насильницькі зникнення людей залишаються системною практикою російських окупантів. 

Після урочистої церемонії відбулася зустріч з медіа за участі представників Полтавської міської ради та команди Представництва. Постійна Представниця Ольга Куришко, керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Євген Бондаренко та секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова поспілкувалися із представниками медіа та підкреслили важливість проведення заходів, присвячених темі Криму, у різних регіонах України, оскільки вони сприяють підтримці українців, які залишаються в умовах окупації.

У Студентському сквері імені Андрія Орлова, Героя України родом з Полтавщини, відбулося відкриття точки спогадів про Крим, де були експоновані дитячі малюнки “Спогади батьків про Крим”. Ця ініціатива покликана зберігати зв’язок поколінь та історичну пам’ять про півострів. 

Наступним важливим заходом в межах Днів Криму стало відкриття виставки “QIRIM İÇÜN / ЗАРАДИ КРИМУ” в Полтавському художньому музеї. У вступному слові Постійна Представниця Ольга Куришко нагадала, що раніше експозиція була представлена у парламенті Естонії (Рійгікогу) та на Третьому парламентському саміті Кримської платформи в Латвії. Вона підкреслила, що виставка є частиною міжнародних зусиль щодо привернення уваги до теми Криму через мистецтво. Секретарка Полтавської міської ради Катерина Ямщикова зазначила, що культурна дипломатія відіграє важливу роль у збереженні ідентичності та боротьбі за звільнення Криму.

Керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Євген Бондаренко провів екскурсію виставкою “QIRIM İÇÜN / ЗАРАДИ КРИМУ” для всіх охочих. Виставка триватиме у Полтаві до 23 березня та реалізована у партнерстві з Представництвом, Офісом Кримської платформи, медіаініціативою Crimea Daily та Полтавською міською радою.

Паралельно в Обласному молодіжному центрі відбулося обговорення “Крим і молодь: візії стійкості, цінності, згуртованості”, яке провели експерти Ради з питань когнітивної деокупації Криму за ініціативи Представництва. Експертка Ради з питань когнітивної деокупації Криму та співзасновниця Національної платформи стійкості та згуртованості Юлія Тищенко, Міжнародний експерт з питань стійкості та безпеки Дмитро Теперик, історик, кандидат наук, викладач НаУКМА, керівник центру “Кримські студії” Мартін-Олександр Кислий та керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва Євген Бондаренко обговорили важливість збереження історичної пам’яті, ролі молоді у процесі когнітивної деокупації та майбутнього півострова після звільнення.

У Ветеранському центрі Полтави відбувся показ документального фільму “Крим. Як це було”.

У Полтаві відбулися Дні Криму – простір суспільного діалогу про опір окупації та солідарність із кримцями, які вже 11 років чинять спротив. У рамках заходу відбулася панельна дискусія “Крим. 11 років окупації: реальність, боротьба, майбутнє”, майстер-класи з кримськотатарської кухні в ПУЕТ, вшанування пам’яті заслуженої майстрині народної творчості України, Героя України Віри Роїк у Полтавській міській школі мистецтв “Мала академія мистецтв”, а також інші події в школах і університетах міста. Ці заходи стали можливістю для молоді краще пізнати історію, культуру та сучасні виклики Криму, а також усвідомити, що Україна невпинно працює над деокупацією півострова.

Першоджерело