Тематична екскурсія «З слова живого скуй самопали й з ними між люди іди»
26 березня у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулася тематична екскурсія «З слова живого скуй самопали й з ними між люди іди», присвячена поетичній творчості письменника.
Багатогранність Панаса Мирного як автора очевидна у різноманітному літературному доробку, що охоплює коротку прозу, драматичні твори, дитячі оповідання, романи та поетичні твори. Панас Якович послідовно займався поезією упродовж усього життя, будучи переконаним у її ролі в удосконаленні своєї здатності створювати яскраву прозу.
Вірші письменника вирізняються щирістю патріотичних почуттів, прикладом чого є поезія «Україні» – перший опублікований твір Панаса Мирного, що з’явився за кордоном, у львівському журналі «Правда» у 1872 році. Видатний прозаїк і пізніше виступав із віршованими творами у журналах «Літературно-науковий вісник», «Рідний край» та інших виданнях.
Крім того, Панас Мирний був одним із організаторів і керівників часопису «Рідний край» (1905–1907 роки). Редакція журналу прагнула за допомогою слова розбудити національну свідомість українців. Перший номер часопису відкрився поетичним словом Панаса Мирного – поезією «До сучасної музи».
І хоча здебільшого ми асоціюємо Панаса Мирного як автора першого в українській літературі соціально-психологічного роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», але письменник написав понад тисячу творів, серед яких драми, прозові твори та понад 700 власних і перекладних поезій.