Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Презентація виставки «Віддзеркалення традицій»


Виставка робіт студентів та викладачів Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв імені І. П. Котляревського спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» «Віддзеркалення традицій», що сьогодні відкрилася у літературній частині Музею Панаса Мирного, увібрала в себе досвід багатьох по¬колінь.

«Краса врятує світ», – так сказав один із відомих людей. Людина не може не відчувати потреби в гарних речах. Нам всім приємно, коли у наше життя з його безкінечни¬ми прозаїчними проблемами, вкраплюється кра¬са, що породжує тепло і найсвітліші людські почуття.

Представлені роботи – результат 30-річної наполегливої творчої праці. Експонатами виставки є курсові і дипломні роботи студентів цієї спеціальності виконані під керівництвом (нині покійного) Григорія Кисіля – заслуженого майстра народної творчості України та Ірини Середи, викладачки вищої категорії, лауреатки обласної премії імені Панаса Мирного.

У творах використано різні види народного декоративно-прикладного мистецтва Полтавщини й України загалом. Кожна робота вирізняється своєю формою, колоритом, технікою виконання та тематикою. Тут є аплікація соломкою, художні розписи, дереворізьблення, флористика, соломопластика, писанкарство. Їхня особливість – композиційне поєднання різних художніх технік декоративно-прикладного мистецтва в одному творі.

Виставку «Віддзеркалення традицій» підготували викладачі спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» – Ірина Середа, Оксана Кисіль, Олександр Бондаренко, за сприяння та підтримки директора Гадяцького фахового коледжу культури і мистецтв ім. І. П. Котляревського – Анатолія Насменчука.

Гадяцький фаховий коледж культури і мистецтв імені І. П. Котляревського у цьому році відзначає своє 90-річчя. Саме цій даті приурочена виставка.

Колектив викладачів спеціальності глибоко переконаний, що навчання студентів народному мистецтву – це не тільки надання їм певного ремесла, а й виховання національно-свідомої особистості на засадах народної естетики. Сьогодні, в умовах війни, агресором популяризація народного мистецтва є важливим елементом самоідентифікації нації та слугує тим, що нас об’єднує і сприяє взаєморозумінню.

Шануючи і зберігаючи народні традиції декоративно-прикладного мистецтва, викладачі не обмежуються копіюванням художніх зразків минулого, а шукають нові, сучасні шляхи розвитку мистецької освіти.

Виставка діятиме з 15 травня по 12 червня у літературній частині Музею Панаса Мирного.