Поєднання поезії Тараса Шевченка та двовзорів Олега Шупляка
В рамках святкування Шевченківських днів для користувачів бібліотеки-філії №7 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ було проведено поетично-мистецький диптих «Поезія Тараса Шевченка та двовзори Олега Шупляка».
Творчість Тараса Григоровича Шевченка надихає багатьох талановитих людей. Художник із містечка Бережани Тернопільської області Олег Шупляк переміг у Всеукраїнському конкурсі логотипів до 200-річчя Тараса Шевченка і його робота стала символом Шевченківського ювілею. Логотип бережанця, на якому зображений молодий Кобзар, визнали кращим з-поміж двохсот інших!
Мабуть, це не випадково, бо за словами художника, образ Тараса Шевченка займає в його творчості почесне місце. Свою найвідомішу зараз серію «Двовзори» митець розпочав саме з портрету Тараса Григоровича, який вийшов з під його пензля в 1992 році. При першому погляді на картину бачиш традиційний український пейзаж, та варто відійти подалі – і обриси дніпровських круч і грозового неба перетворюються в обличчя Тараса Шевченка, яке доповнює фігура молодого кобзаря.
Під час Революції Гідності у Києві для оформлення сцени використали зображення картини Олега Шупляка «Борітеся – поборете!». Це зображення було на 12-метровому банері.
Авторський повтор художником картини «Дух свободи» продали на інтернет-аукціоні за 20 тисяч гривень. За виручені кошти придбали стоматологічний автомобіль для бійців, які служать на передовій.
Нині Олегом Шупляком створено більше 60 двовзорів і третина з них пов’язані з шевченківською тематикою. Художник говорить, що коли малює, то слухає гурт «Гайдамаки», який виконує пісні на слова Шевченка. «У мене вдома є і його портрети, і книжки, але головне – щоб Кобзар був у серці, а не на стінах і поличках», – слушно зауважує митець.
У створених ним полотнах легко прочитуються поетичні твори українського генія такі, як «Сон» («У всякого своя доля…»), «Мені тринадцятий минало…», «Гайдамаки», «І виріс я на чужині…», «Тече вода з-під явора», «Гамалія», «До Основ’яненка». Тому при знайомстві з картинами Олега Шупляка на заході звучала поезія славетного Кобзаря.
В усьому світі є лише кілька живописців, які працюють у такому стилі як Олег Шупляк. Унікальності полотнам пана Олега додає ще й український колорит. «Це не випадково, адже мистецтво знебарвлюється, коли зникає національне», – пояснює художник, який, навіть здобувши визнання, і далі живе у невеликому містечку на Заході України й продовжує творити свої картини-ілюзії на горищі старого будинку.