Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Пізнати істину, полюбити реальність і жити надією


1 березня до бібліотеки-філії №4 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ завітав Олександр Філоненко, філософ, православний теолог, публічний інтелектуал, або, як його називають шанувальники - «провідник щастя».


У книгозбірні два рази на місяць збираються учасники «Кола знань», щоб продовжити мандрівку сторінками «Божественної комедії» Данте.
Олександр Філоненко не вперше приєднується до зустрічей, кожного разу наголошуючи, що завдання читачів книги - перестати бачити букви та сторінки, а «побувати в реальності вищого ступеня».


Упродовж спілкування шукали нові сенси й перепрочитували книгу, яка відкриває особливі горизонти мислення і розуміння для кожного, хто наважується на таку мандрівку.


Переломний момент є у житті кожної людини. Саме у цьому актуальність ситуації Данте. Як відомо, «Божественна комедія» має багато прихованих символів епохи, переживань автора й сенсів буття.


Повільні читання з Олександром Філоненко – це цікаві розмови на філософські, історичні теми, занурення у міфологію, яка межує з багатьма легендами та переказами. Це можливість зануритися в атмосферу твору, роздумувати над кожним віршем і отримувати унікальне тлумачення від філософа, який володіє не лише глибоким розумінням терцин, але і має здатність відобразити їх у контексті сучасності.


Кожна зустріч із Олександром Семеновичем - це не тільки прозріння, а й декілька кроків назад. До фрагменту із книги про подорож Данте лісом і алегоричне значення трьох звірів, яких він зустрів там, повертаємося при кожній зустрічі. Головне, що ніхто не шкодує про те. Бо то відкриття нових сенсів на тих дорогах, де ми вже блукали з Данте і Вергілієм.


Про що була суботня розмова? Про кохання і любов. Чому зрада гірше, ніж убивство? Чому допомога не завжди добре? І чому найцінніший подарунок – це час.
Що шукаємо? - Симпатії у пеклі.
Попереду ще 86 божественних пісень Данте. А це можливість «перестати бути кимось, щоб кимось стати».