Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Парасольки для осені


Осінь – це жолуді стиглі у жменьках,
круглі каштани в дитячих кишеньках,
бісер калиновий, доні в намисті,
небо блакитне – прозоре і чисте,
хмари і дощ, парасольки яскраві,
теплі обійми духмяної кави…

Вважається, що парасольку винайшли майже 3000 років тому у Китаї. Існує легенда, що китайський тесля зробив першу парасольку для своєї дружини, щоб у неї завжди був дах над головою. Цим винаходом переважно користувалися багаті, знатні люди, і спочатку використовували парасольку для захисту від сонця. У Європі — як модний аксесуар. І лише у 1750 році її почали застосовувати як захист від дощу.


Найдорожча у світі парасолька виготовлена із водонепроникної крокодилячої шкіри, її вартість 50 000 доларів. Парасольки ХХІ століття – це не тільки захист від негоди, а ще й засіб для покращення настрою, а ще вони можуть бути витвором мистецтва.


Майстер-клас, який у ці осінні дні провела у бібліотеці-філії №11 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ бібліотекарка Світлана Городинська, теж був присвячений виготовленню парасольки.


Запропонована нею технологія виявилася зовсім не складною для дітей. Найважче їм було дочекатися поки висохне клей, яким з’єднували деталі. А найцікавішим для них виявився процес прикрашання вже готового виробу. Під час нього діти та батьки, які взялися їм допомагати, продемонстрували неабиякі художні смаки й любов до творчості. Виготовлені ними парасольки були схожі лише віддалено. Хтось прикрасив свою парасольку вирізаними з паперу різнокольоровими «осінніми» листочками, дехто — справжнім листям, інші — жолудями, каштанами й квітками. Таки справді, парасолька, це – засіб для покращення настрою!