Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Панасівський ярмарок: до дня народження Панаса Мирного


13 травня 2025 року минає 176 років із дня народження Панаса Мирного – класика української літератури, автора першого соціально-психологічного роману в Україні, драматурга, перекладача, публіциста і редактора, культурного та громадського діяча, «першого симфоніста української прози». Своє життя митець присвятив службі своїй державі, своєму народові, узявши за зброю Слово: «З слова живого скуй самопали й з ними між люди іди».
З нагоди дня народження класика української літератури колектив Музею Панаса Мирного спільно з педагогами та учнями Гімназії № 8 імені Панаса Мирного Полтавської міської ради вшанували пам'ять письменника біля його могили у парку «Зелений гай».


На садибі письменника у день його 176-річчя відбувся «Панасівський ярмарок». Ярмарок незвичайний – відвідувачі «придбавали знання» про народне мистецтво. Зазвичай наші предки їхали чи йшли до міст ярмаркувати. «Коло річки й на вулицях гармидер, крик, тіснота, як на ярмарку…», – писав Панас Мирний, великий поціновувач київських ярмарків. Ярмарком та ярмаркуванням наповнена й українська народна мудрість: казки, пісні, приказки та прислів’я. Це слово означає торг, який регулярно влаштовують у певному місці для продажу чи купівлі товарів.


Локація «Містечко майстрів» зацікавила всіх присутніх і можливо саме там хтось знайшов своє хобі.
На локації «Відчуй себе писарем» учасники пробували себе у ролі писаря, як колись починав у Гадяцькому повітовому суді у віці 14 років письменник свою службову кар’єру.


Чудова виставка експонатів із фондової колекції музею «До таїни роду Рудченків» познайомила відвідувачів з речами, що дуже рідко демонструються в експозиції і дійсно належали родині. Маємо ми в експозиції й експонат, який бачать наші відвідувачі кожного дня протягом багатьох років. Це – рукомийник у робочому кабінеті письменника. Його він придбав на найбільшому ярмарку Лівобережної України – Іллінському.
На локації «Де були – там їли-пили» всі смакували нашим традиційним Рудченківським чаєм, втамували спрагу питною водою «Аква-Миргород» та пригостилися напоями і смаколиками від етнобару «Мольфар».


Відкрився ярмарок святковим концертом за участі: школи танцю «Регтайм» Центру культури і дозвілля Полтавської міської територіальної громади, керівник – Оксана Різун; ансамблю бандуристів Полтавської загальноосвітньої школи № 8 Полтавської міської територіальної громади, керівник – Любов Срібна; Софії Южанінової, учениці Гімназії № 8 імені Панаса Мирного, викладач – Інна Болховітіна; артистки Полтавської обласної філармонії, заслуженої артистки України Наталії Іванченко та артистки Полтавської обласної філармонії Вікторії Бовтік; дитячої хорової студії «Янголи з небес» Івонченцівської філії Центру культури і дозвілля Полтавської міської територіальної громади, керівник – Олександра Горай.