Народознавчі посиденьки «Українська хата – цілий світ» за міні-проєктом «Немає переводу добрим звичаям народу»
Батьківська хата... Вона завжди є світом наших предків, які в ній народжувалися, робили перші кроки, вивчали перші букви, нарешті, з неї пішли різними шляхами здобувати щастя. В Україні хати незвичайні. Чисті, вибілені, розмальовані кольоровою глиною, оздоблені витинанками, уквітчані пахучими травами. Українська хата - оригінальний витвір народу.
В бібліотеці-філії №12 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ відбулися народознавчі посиденьки «Українська хата – цілий світ».
Працівники бібліотеки підготували цікаву, яскраву та змістовну виставку «Душа народу – звичаї його», де були представлені не тільки книжки з етнографії, але й цікава старовинна народна атрибутика: посуд, прялка, кухонне начиння, рушники. Бібліотекар Ірина Маркіна розповіла присутнім про символіку хати і хатнього інтер’єру, повір’я та звичаї і традиції, що пов’язані з народним житлом – українською хатою. Гості з задоволенням переглянули чудову віртуальну виставку бібліотеки №12 «Світить вікнами біла хата». Гарною окрасою заходу став виступ гурту «Подоляночка» наших сусідів з ТЦ соціального обслуговування Подільського району м. Полтави. Присутні захоплено слухали та підспівували коли артисти співали колядки та щедрівки, згадуючи власне дитинство. А один із учасників гурту подарував слухачам українські байки, що підняло присутнім настрій.
Батьківська хата... Для кожного українця вона є дорогою, неповторною. Змінилися з плином часу хати на будинки. Головне, щоб не втратився зв'язок з минувшиною, бо ж недарма кажуть: «Душа народу- звичаї його». Зберігаймо те, що залишили нам наші предки, бо ж ми українці!