Мистецтво петриківського розпису
Людина за своєю природою – митець. Усе, що її оточує й до чого торкається, вона намагається зробити прекрасним. Своєрідним символом, візитівкою українського декоративно-прикладного мистецтва є петриківський розпис, що виник на Дніпропетровщині.
В бібліотеці-філії №10 ЦБ Полтавської МТГ разом з Центром підтримки ВПО Волноваського району Донецької області був проведений майстер-клас «Петриківський розпис». Батьки і діти мали змогу доторкнутися до витоків одного з видів мистецтва України. Майстриня Олександра Турчева, членкиня ГО «Ніжність» з м.Горішні Плавні, ознайомила присутніх з декоративним стінописом, яким раніше селяни прикрашали свої хати.
«Історично Петриківка зародилась на білосніжній стіні сільської хати в однойменному селі Дніпропетровської області. Значно пізніше розписи перейшли на різноманітні ужиткові речі та інші області України», - зазначила Олександра. Характерною особливістю петриківського розпису є переважання рослинних візерунків та створення фантастичних, небувалих у природі форм квітів яскравих кольорів. Традиційним є також зображення жар-птиці – міфічної істоти, прикрашеної різноманітними візерунками. 5 грудня 2013 року петриківський розпис українського народного малярства занесено до Списку Юнеско нематеріальної культурної спадщини людства.
Присутні захопилися творчим процесом й перенеслись думками далеко від гамірного міста та проблем сьогодення. Крок за кроком художники-початківці оволодівали технікою «петриківки», знайомилися з основними правилами малювання в цьому стилі, вчилися чітко й охайно виконувати основні елементи петриківського розпису. Експериментували з поєднанням кольорів та відтінків і в результаті створили авторські тарілки, які стануть окрасою та оберегом домівок.