Ми різні, ми вільні, ми - єдині!
21 травня – День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття.
Це державне свято в Україні почали відзначати з 2024-го року. Воно засвідчує повагу до внеску національних спільнот у захист державного суверенітету й незалежності України, особливо під час збройної боротьби з державою-агресором.
Саід Ісмагілов на момент повномасштабного вторгнення був муфтієм одного з найбільших мусульманських релігійних об’єднань України “Умма”, однак загарбницька війна спонукала його вступити до лав армії захисників.
Федір Шандор, угорець, професор Ужгородського Національного університету вступив до лав 101-ї бригади територіальної оборони у перші дні повномасштабного вторгнення. Він читав лекції своїм студентам з окопу. Це тільки два випадки із тисяч схожих.
В Україні проживають представники понад 100 національностей, а національні меншини становлять більше п'ятої частини від загальної кількості населення, але всі вони – громадяни України. І коли росія розпочала війну проти України, вони пішли захищати Батьківщину до Сил територіальної оборони, долучилися до служби в Збройних силах України, організували мережі надання гуманітарної допомоги та шляхи евакуації (як для своїх спільнот, так і для інших громадян України). Крім цього, активно привертали увагу до проблем, пов’язаних з війною, використовуючи свої міжнародні контакти, залучали фінансову, матеріальну, політичну та іншу допомогу на міжнародних майданчиках. І продовжують цю роботу донині.
Зважаючи на це, можна не сумніватися, що 21 травня стане не лише днем, коли відзначатиметься багатогранність української культури, але й нагадуванням про важливість толерантності, взаємоповаги та спільних зусиль у побудові мирного суспільства.
Це нове свято може об'єднати людей різних національностей, заохочуючи до збереження культурних традицій і підкреслюючи силу єдності в розмаїтті.
Запрошуємо вас до бібліотеки-філії №11 Центральної бібліотеки ПМТГ, щоб більше дізнатися про багатогранність української культури, її національне розмаїття та силу єдності!