Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Дороги складаються з кроків». Онлайн-зустріч з Наталкою Ліщинською


Завжди приємно читати перевірених часом улюблених авторів. Але ще цікавіше відкривати нові імена. 25 квітня відбулася онлайн-зустріч із сучасною українською письменницею, лауреаткою літературного конкурсу «Коронація слова» Наталією Ліщинською.

Пані Наталія пише у багатьох літературних жанрах від наукової фантастики до дитячого фентезі. Її роман «Нагострені леза», презентований на зустрічі, який вийшов у минулому році у видавництві «Навчальна книга – Богдан», не перший у літературному доробку Наталії Ліщинської. У 2016 році опубліковано було фантастичну антиутопію «Нова людина». Другий роман авторки «Не люди, люди, нелюди» називають «одним із найцікавіших взірців сучасного українського фентезі».

У романі «Нагострені леза» Наталії Ліщинській вдалося створити «два світи, реальний і віртуальний, які у майбутньому живуть поряд у складних взаєминах». «У старому реалі начебто усе гаразд. У новому теж – розвиток і щастя мешканців, про який дбає нібито могутній і чудовий штучний інтелект вірти – ШІВ». Однак не все так просто у взаєминах двох світів.

У нашому житті слово «віртуал» дуже просте, але насправді, воно ховає безліч інтерпретацій. Письменниці вдалося створити світ «віртуальний», який складний і зовсім не схожий на наш. Але водночас дуже логічний і правдоподібний.

У читачів різні думки про новий роман Наталії Ліщинської. Хтось називає письменницю «сучасним Станіславом Лемом», дехто відносить її новинку до серйозної наукової фантастики. Львів’янка, відома поетка Люба Долик, яка приєдналася до онлайн-спілкування, поділилася враженням від прочитання. «Роман я читала три рази, бо була рідером книги. Відкриття для мене самої – це книга про Любов, велику й всеосяжну». Саме це найголовніше у творі Наталії Ліщинської – почуття, емоції, стосунки у віртуальному й реальному бутті.

Гостя розповідала про перші кроки у письменницьке життя, про свою любов до малої прози, про сюжети, ідеї та кредо свого життя і літературного, і повсякденного.

Її дитяче фентезі «Пригоди Хоробрика» про непосидючого рудого дракончика вже полюбилося юним читачам бібліотеки-філії №4 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ.

Зустріч відбулася на платформі ZOOM БФ «Бібліотечна країна. Жива сучасна бібліотека».