Дорогами тисячоліть до слов’янської писемності
24 травня — День слов’янської писемності і культури, встановлений на честь творців слов’янської абетки — святих братів Кирила і Мефодія. Писемна та усна мова є основою культурної спадщини, важливою складовою національної ідентичності, ознакою народу. Вона живе, змінюється та розвивається протягом тисячоліть, вбираючи в себе слова та фразеологізми різних етносів, що проживають на території України.
Особливо важливо в наш час берегти свою мову та культуру — не дати їм зникнути чи розчинитися серед інших. Адже мова — це не лише засіб спілкування, а й жива пам’ять народу, його мудрість, досвід і душа.
До відзначення цієї важливої дати долучилися бібліотекарі бібліотеки-філії №13 Центральної бібліотеки Полтавської МТГ. Для членів гуртка «Цікаві Шахи» вони провели інформаційну годину «Спочатку було слово», під час якої учасники дізналися про братів-просвітителів Кирила та Мефодія — засновників слов’янської писемності.
До уваги читачів була представлена книжкова виставка «Дарують мудрість книги», а також проведено відеовікторину «Знавці української мови», під час якої діти пригадали цікаві історичні факти про нашу мову.
Підсумовуючи зустріч, бібліотекарі разом із користувачами дійшли висновку: досвід минулих поколінь, найкращі думки та ідеї — усе це зберігається в книгах. Читайте! Нехай у вашому дні завжди буде бодай одна прочитана сторінка.