До Дня Європи в Україні
До Дня Європи в Україні Полтавський літературно-меморіальний музей І.Котляревського підготував калейдоскоп різноманітних заходів та подій.
Відзначення Дня Європи в Україні це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави. Полтавець І. Котляревський розкрив перед всім світом скарбницю народної душі та народного слова українців і вивів українську літературу на європейські шляхи.
Європікнік «Україна – це Європа» в садибі письменника Івана Котляревського - захід, що об'єднав музику, поезію, історію та народне мистецтво. Святкову програму відкрив ансамбль гітаристів Полтавської дитячої музичної школи №1 імені Платона Майбороди під керівництвом викладачки Ольги Шевченко. Юні музиканти подарували глядачам чудовий настрій, виконавши твори сучасних українських композиторів та зірвали шквал оплесків.
Наукова співробітниця музею Лариса Лобінцева провела пізнавальну розповідь про згадки Івана Котляревського за кордоном і вплив його творчості на європейську культуру. Особливу увагу учасників заходу привернув виступ Олени Цубер — полтавки, яка активно популяризує творчість Котляревського на міжнародному рівні. Вона декламує уривки з «Енеїди», бере участь у численних онлайн-конкурсах за кордоном, а також власноруч створює колоритні українські костюми для своїх відео. Олена Іванівна — не лише декламаторка та волонтерка, а й майстриня з вишивки та гачкування, мистецтво яких успадкувала від матері. Вона вишиває ікони, пейзажі, бере участь у регіональних проєктах, створює маскувальні сітки та обереги для військових, а також активно танцює в ансамблях «Полонез» та «Панянка». Її роботи — справжні обереги, а життя — приклад натхнення, любові до України та творчої самореалізації. Пані Олена передала музею кубки та грамоти, здобуті в міжнародних конкурсах, де представляла спадщину Котляревського. Крім того, подарувала учасникам заходу ляльки-мотанки Оранти, виготовлені власноруч, — як обереги добра і сили.
На завершення стало традиційне частування чаєм із цілющих трав, зібраних на території музею та цікаві бесіди про Івана Петровича Котляревського.