Барви емоцій
Весна доходить до власного екватору. Авітаміноз, зміна часу та переміна погоди ведуть до емоційних гойдалок та втрати енергії. Шукати ресурси її поповнення потрібно в різноманітних джерелах, в тому числі – творчості. Кожен вибирає для себе щось підходяще: вишивання, гончарство, в’язання... Проте найпоширенішим видом подібної психологічної самодопомоги є малювання. Особливо цей вид творчості підходить для дітей.
Днями на артгодину до бібліотеки-філії №10 ЦБ Полтавської МТГ завітали учні перших класів ЗОШ №28 та ЗОШ №26.
Діти мали змогу виразити власні емоції шляхом їх змалювання на аркуші паперу. На допомогу їм у цьому прийшла запрошена на захід колишня викладачка ХНУ імені В.Каразіна, послідовниця однієї з філософських течій Тетяна Ваканова. Вона пояснювала, що принцип зображення свого настрою базується на виборі відтінків, де кожен колір відповідає певній емоції. Відтворення певних символів допомагає розкрити власні переживання.
Кожна дитина малювала, що в неї на душі. Потім пояснювали, що саме хотіли зобразити та які емоції відчували в той момент. Радує, що переважали патріотичні мотиви. Були й малюнки різноманітних вигаданих героїв, наприклад, диво птаха, що живе на вершині найвищої гори. Подібний політ фантазії допомагає виразити не тільки емоційну частину, а розкрити творчий потенціал.
Арттерапія не має вікових обмежень, тож беремо фарби та додаємо яскравості сірим будням середини весни.