Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Народний театр «На Павленках» Центру культури та дозвілля

Режисерка народного театру «На Павленках»: Чернявська Галина Миколаївна.

У 1954 році засновником театру і його першим режисером був Леонід Петрович Марініч, який згуртував навколо себе талановиту молодь з усього міста. Зараз колектив налічує 23 особи.

В репертуарі театру твори української та зарубіжної класики, а також сучасної драматургії. За багаторічну творчу діяльність театр має дипломи міських, обласних і всеукраїнських фестивалів театрального мистецтв.

Самодіяльний драматичний Народний «Театр на Павленках» розпочав свою діяльність одразу після відкриття Палацу культури турбомеханічного заводу. Тоді ( у 1954 році ) засновником театру і його першим режисером був Леонід Петрович Марініч, який згуртував навколо себе не тільки обдарованих робітників заводу, а й талановиту молодь з усього міста. У 1959 році самодіяльний колектив увійшов у десятку найкращих в Україні і першим в країні одержав почесне звання «Народний».

У 1980 році Леонід Марініч у зв’язку з виходом на заслужений відпочинок передав творчу естафету режисера провідній актрисі народного театру, на той час керівнику Театру Юнацької Творчості Палацу культури Галині Чернявській.

З березня 2010 року театр працює у Полтавському міському Будинку культури, таким чином «Театр на Павленках» став невід’ємною частиною великої та дружньої сім’ї його творчих колективів. Народний театр завжди бере активну участь у культурно-масових заходах МБК під час народних свят. Безперервно працює над створенням нових вистав.

За період із 1 березня 2010 року до сьогодення Народний театр підготував і показав вистави: «Лісова пісня» Лесі Українки, «Попелюшка Т. Габбе, «Мораль пані Дульської» Г. Запольської, «Назар Стодоля» Т. Шевченка, «Так закінчилось літо» Я. Стельмаха, «Блез» К. Маньє, «Ніч на полонині» О. Олеся, «Дорога до щастя» Т. Габбе, (прем’єра відбулася 14 лютого цього року). В репертуарі Народного театру є також твори малих драматичних форм: містерія «І названий був він Ісусом», театралізовані композиції «Повість полум’яних літ», «Легенда про трьох сестер» Л. Первомайського, «Пунктири великого походу» О. Гончара та інші.

Inst: https://instagram.com/na_pavlenkah?utm_medium=copy_link

← Назад до списку колективів

План роботи
05.09.2023 – 12.09.2023
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія