Управління культури Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради

Інтернет-ресурси закладів культури

Полтавська міська централізована бібліотечна система

ПМЦБС об’єднує центральну бібліотеку і 16 бібліотек-філіалів, розташованих в усіх районах міста, з них – 4 бібліотеки-філіали для дітей, 13 – для дорослих користувачів (в т.ч. 4 - розташовані на міських околицях: Івонченці, Рибці, Крутий Берег, Вакуленці).

Центральна міська бібліотека «Книжкова скарбниця»
Бібліотека-філіал №2 «Бібліо Країна»
Бібліотека-філіал №3 «Бібліотека відкриває світ»
Бібліотека-філіал №4 «БібліоСмаколики»
Бібліотека-філіал №5 «Бібліомозаїка»
Бібліотека-філіал №6 «Читацький переполох»
Бібліотека-філіал №7. Сім бібліочудес від бібліотеки №7
Бібліотека-філіал №9 «Веселий бібліомайданчик»
Бібліотека-філіал №10 «Країна Всезнайок»
Бібліотека-філіал №12 «Біблопарасолька»
Бібліотека-філіал №13. Бібліотека-філія №13 для дітей

Центр культури та дозвілля Полтавської міської територіальної громади

Комунальний заклад клубного типу, який понад 60 років впевнено тримає позицію лідера з-поміж численних культурно-просвітницьких закладів Полтавщини. На базі Будинку культури працює 29 колективів художньої самодіяльності та клубів за інтересами.

Заслужений ансамбль пісні і танцю України «Лтава» ім. Валентина Міщенка – керівник Н.Іванова
Зразковий колектив «Творчий центр Наталії Май» – керівник С.Май
Народний театр «На Павленках» – керівник Г.Чернявська
Зразкова циркова студія «Молодість» – керівник Л.Семенова
Дитяча хорова студія «Янголи з небес» (Івонченці) – керівник О.Горай
Танцювальна сім’я «Спіріт» – керівник І.Ніколаєва
Естрадна студія вокалу та хореографії «Новий час» – керівник В.Лисенко
Ансамбль східного танцю «Сапна» – керівник О.Коробова
Спортивно-танцювальний клуб «Ювента» – керівник О.Демочко
Танцювально-спортивний клуб «Альянс» – керівник О.Жиров
Шоу-балет «Флеш» – керівник С.Кутєпова
Вокальна академія успіху «БіТ+» – керівник С.Ольховик

Комунальне підприємство міський духовий оркестр «Полтава»

КПМДО «Полтава» створений у 1995 році. Склад оркестру - 35 професійних артистів музикантів. На рахунку оркестру більше двох тисяч виступів, в репертуарі більше 500 творів українських та зарубіжних авторів.

Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко

У школі працюють 143 викладача, 44 творчих колектива, діють 14 відділень та відділів. Крім музичного, хореографічного, театрального та образотворчого відділень, працюють відділи науки та мистецтва, історії мистецтва та композиції, теорії музики та основ гармонії, декоративно-ужиткового мистецтва, початкового естетичного виховання.

Полтавська дитяча художня школа

Школа створена у 1962 році. Перший випуск відбувся у 1966 році. Сьогодні у школі працюють 16 викладачів, всі мають вищу фахову освіту, серед них Заслужений художник України, три викладача-методиста, два члени Національної спілки художників України. Контингент складається з 301 учня.

Полтавська дитяча музична школа № 1 ім. Платона Майбороди

У школі працює вісім відділів. Контингент школи складає понад 750 учнів. Випускник ипрацюють не тільки в Україні, а і в закордонних музичних навчальних закладах.

Полтавська дитяча музична школа №2 ім. В.П. Шаповаленка

Школа №2 відкрита 1 вересня 1964 року. В музичній школі працює 7 відділів, на яких навчається 465 учнів, існує 17 учнівських творчих колективів, в яких налічується більше 400 учасників.

Полтавська дитяча музична школа №3 ім. Бориса Гмирі

Школа заснована 14 травня 1969 року. На даний час в закладі працює 73 викладачі. В школі навчаються 516 учнів, які мають змогу опановувати мистецтво гри на фортепіано, скріпці, духових, ударних та народних інструментах.

Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного

Полтавський літературно-меморіальний музей, творчо використовуючи набуте, базуючись на музейній колекції, збирає, зберігає, досліджує, репрезентує і популяризує духовні цінностій вершинні досягнення культурної спадщини.

Полтавський літературно-меморіальний музей І. Котляревського

Музей складається з двох об’єктів – літературної частини (проспект Першотравневий,18) та меморіального комплексу - Садиби І.П.Котляревського (Соборний майдан,3). Музей засновано 22 травня 1950 року. 28 вересня 1952 року він відчинив двері перед шанувальниками таланту поета. Будівля літературної експозиції музею – унікальна пам’ятка архітектури, єдиний у місті великопанський особняк поч. ХІХ ст. у стилі класицизм.

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви»

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» присвячений подіям військової європейської історії. Мовою експонатів в музеї історії Полтавської битви розповідається про причини, перебіг та наслідки Великої Північної війни (1700 – 1721 рр.) і Полтавську битву (1709 р.). Загальна кількість експонатів: понад 6 тис. музейних предметів. Землі історико-культурного призначення в межах заповідної території складають 720,0 га – найбільша площа з усіх історико-культурних заповідників держави. Пам’ятка історії національного значення.

Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка

Заклад культури нового зразка з просторими виставковими залами, прес-центром на 100 місць, «зимовим садом», холом, музейною експозицією, розміщеною у трьох анфіладах першого поверху, яка репрезентує мистецтво 16-20 ст. загальною площею більше 2000 м2. Галерея мистецтв розташована у затишному куточку центральної частини міста. Відділ дитячої творчості діє в окремій залі імені Саші Путрі і є важливою складовою діяльності художнього музею у місті Полтава.

Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г.Короленка

У 1928 році в будинку по вулиці Мало-Садовій, 1 (нині Короленка, 1), де минули останні 18 літ життя майстра слова (1903-1921 рр.) і де закінчився його земний шлях, було відкрито музей. Державна постанова про увічнення його пам`яті виголошувала окремим пунктом: «Придбати дім у Полтаві, в якому жив В.Г.Короленко, у власність держави й організувати в ньому музей творчості В.Г.Короленка».

План роботи
26.02.2024 – 03.03.2024
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті
Дія