Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Полтавська дитяча художня школа імені Святослава Пашинського


У 1962 році виконавчим комітетом Полтавської міської ради депутатів трудящих було прийняте рішення про заснування в Полтаві дитячої художньої школи. Для цього під приміщення школи був переданий колишній флігель Полтавської губернської земської управи.

Відкривав школу О.П. Журбій. Першого вересня 1962 року поріг закладу переступили 40 перших учнів. Викладалися такі предмети, як малюнок, живопис, композиція, скульптура. Навчання тривало чотири роки. Перший випуск відбувся 1966 року. З того часу школа здійснила 49 випусків.

Випускниками школи стали більше двох тисяч учнів. Не всі вони пов’язали своє життя з мистецтвом, але всі з теплом і вдячністю згадують викладачів художньої школи і час, проведений в її стінах. Багато з них сьогодні приводять до рідного закладу своїх дітей і онуків.

Неповторна атмосфера творчості, закоханості в мистецтво панує в стінах художньої школи. Це відмічають усі, хто переступає її поріг. Бережуть традиції, що складалися протягом десятиліть, педагоги, які теж колись навчалися тут, а після закінчення вищих навчальних закладів повернулися в рідні стіни.

Сьогодні в Полтавській дитячій художній школі працюють 13 викладачів, всі мають вищу фахову освіту, серед них Заслужений художник України, три викладача-методиста, два члени Національної спілки художників України. Викладачі ведуть активну виставкову діяльність, беруть активну участь у всеукраїнських і міжнародних конкурсах, фестивалях.

Контингент учнів складає 215 дітей. Навчання триває 7 років. Вивчаються такі дисципліни: малюнок, живопис, композиція, скульптура, історія мистецтва, декоративна композиція, робота в матеріалі (ткацтво, батик, художній розпис).

Школа проводить велику кількість виставок учнівських робіт як в Полтаві, так і за її межами і навіть за межами України. Традицією стали спільні виставки учнів і викладачів.

Серед учнів - переможці Міжнародних і Всеукраїнських конкурсів, учасники Всеукраїнських виставок, фестивалів образотворчого мистецтва.

Щороку школа випускає близько сорока дітей.

Педагогічний колектив Полтавської дитячої художньої школи – самовіддані, творчі висококваліфіковані викладачі, що назавжди пов’язали своє життя з мистецтвом, зі школою, – разом з учнями переживають радість перемог і гіркоту поразок, вчать долати труднощі і не зупинятися на досягнутому.