Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

Історія_мовою_музейних_експонатів

18.11.20, 11:48

#історія_мовою_музейних_експонатів

Зерцало східне XVII ст. (передня частина)
Має вигляд округлої металевої ребристої дошки. Посередині - пошкоджений округлий виступ. З трьох сторін від дошки закріплені металеві пластини з отворами, за допомогою яких зерцало кріпилося до кольчуги (зверху, біля горловини вояка, та з боків).
Зерца́ло - східний сталевий обладунок типу «чотири дзеркала», який вдягали як додатковий, поверх звичайної кольчуги, що складалася з металевих кілець, поєднаних між собою. Складалося зерцало з 4-х великих плит для захисту тулуба вояка, які натирали до блиску (звідси й назва зерцала, тобто «блистіло як дзеркало»). Нагрудні й наспинні плити мали круглу, прямокутну або восьмикутну форми; бокові плити - вигнуті по тілу, з вирізом для пахв.
Пластини-дзеркала, вага яких окремо рідко перевищувала 2 кг, з’єднувалися між собою на плечах і боках ременями або шовковими тасьмами за допомогою пряжок, прикутих по плит.

Наручі кін. XІІІ – поч. XІV ст.
Дві металеві пластини (права та ліва), що мають форму вигину рук вояка. Закривали передпліччя від нанесення колючих та рублячих ударів з боку супротивника.
Пластини покриті декоративним гравіюванням по всій площині.
Нижня (звужена) частина пластин має отвори, до яких за допомогою металевих кілець прикріплені застібки для фіксації наручів на руці вояка.

Всі новини
План роботи
16.11.2020 – 22.11.2020
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті