Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

Інноваційні технології в музеях міста Полтави

27.11.20, 13:29

Технології, які радикально поліпшують можливості розкриття сенсу музейної експозиції в усьому світі називаються – інноваційними.В умовах адаптивного карантину Музей історії Полтавської битви пішов саме по цьому шляху – запровадження і удосконалення кращих зразків інноваційних технологій в музейному просторі.
На сьогодні в музеї присутні:
✅ сенсорний інформаційно-туристичний кіоск;
✅ експозиційний планшет для демонстрації історичних документів кін. ХVІІ – поч. ХVІІІ ст.;
✅ 6 телевізійних екранів для демонстрації відеоматеріалів;
✅ 25 аудіо гідів п’ятьма мовами світу;
✅ близько 30-ти QR-кодів, як в експозиції, так і на території музейного містечка.
✅ В Музеї історії Полтавської битви у 2020 році запрацювала надсучасна і поки що рідкісна в музейному середовищі України технологія з відповідним обладнанням «Віртуальної реальності», яка перетворює відвідувача на гарматника ХVІІІ століття епохи Великої Північної війни.
І відсьогодні в музеї працює технологія «Доповненої реальності», яка через планшет чи то смартфон відвідувача допомагає «оживити» т. з. «великий макет» Полтавської битви 27.06.1709 року, а саме – штурм шведською армією царських редутів. Автор сценарію – науковий співробітник музею Сергій Макаренко, розробник технології – Олег Голота.
Відвідувач музею всіма технологічними новинками ДІКЗ «Поле Полтавської битви» на практиці зможе скористатися під час послаблення карантинних обмежень і відновлення роботи музейного закладу на прийом туристсько-екскурсійного обслуговування.
Реалізація вищезазначених проектів стала можливою завдяки програмним зобов’язанням Міської програми «Полтава туристична» на 2020 рік. Даний напрямок роботи – пріоритетний в наступних роках впродовж терміну дії галузевої програми, тобто до 2026 року.

Всі новини
План роботи
11.01.2021 – 17.01.2021
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті