Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

Через карантин та епідемію коронавірусної хвороби в українських медзакладах виник дефіцит донорської крові.

30.04.2020 – 01.09.2020

Понад 300 тисяч українців щодня потребують донорської крові. Ми не маємо права втратити бодай одне життя через нестачу донорської крові у зв’язку з карантином і суворими обмежувальними заходами. Під час пандемії коронавірусу по всій країні виникла серйозна проблема – критична нестача донорської крові і неможливість її здати.

Фундації #ВАРТОЖИТИ та ДонорUA запустили послугу безкоштовного таксі для донорів у 26 містах України: Київ, Львів, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Одеса, Харків, Суми, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Вінниця, Чернігів, Миколаїв, Ужгород, Житомир, Хмельницький, Чернівці, Тернопіль, Маріуполь, Рівне, Біла Церква, Херсон, Кропивницький, Луцьк, Кам’янське, Черкаси.

Мета проєкту #таксідлядонора в період карантину – закрити потребу в донорській крові та її компонентах у містах України та надати донорам безкоштовні поїздки на таксі в центр крові та назад додому. Більше 900 донорів вже скористались послугою #таксідлядонора.

Донорська кров однаково потрібна в:

· онковідділеннях – дитина, яка лікується від онкозахворювання, потребує близько 40 донорів протягом всього лікування.

· опікових центрах – при опіках різного ступеню потрібно постійне переливання плазми, як основної рідини, що допомагає якнайшвидше відновитись людині. Інколи і 30 донорів недостатньо для порятунку однієї людини при опіках.

· пологових будинках – мама, яка щойно народила при складних пологах, не зможе вижити без донорської крові. А щоб зупинити кровотечу, інколи і 10 донорів замало.

· хірургічних відділеннях – дітки, які потребують операції на серці чи при пересадці, люди, що мають гінекологічні захворювання чи потребують будь-якого хірургічного втручання, не можуть пройти успішно відновлення, а інколи й саму операцію без переливання крові. Мінімум 2 донора потрібно, щоб такі люди жили.

· військових госпіталях – кров постійно потрібна хлопцям і дівчатам, які захищають нас на сході країни, адже всі травми, що вони отримують там – ми лікуємо тут.

· пацієнтам, які мають захворювання крові (анемія та інші) – хронічно хворі люди, для яких компоненти крові є життєво необхідними, не виживуть без донорської крові.

Проєкт #таксідлядонора реалізується завдяки спільним зусиллям.

Подаруйте комусь ще одну посмішку, ще одні обійми, ще один вечір в колі сім’ї. Ще одне побачення. Ще один світанок.

Більше про те, як працює #таксідлядонора і як скористатись послугою, перейти за посиланням https://bit.ly/2xuMu2k

Всі афіші
План роботи
10.08.2020 – 16.08.2020
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті